Renata Załęcka

Zespół badawczo-ekspercki

W zespole dba o to, żeby treści były dostępne dla wszystkich, zwracając uwagę na każdy detal – zarówno w samym projekcie, jak i na zewnątrz. Pilnuje terminów i dopina wszystko na ostatni guzik, żeby każde wydarzenie było dopracowane pod każdym względem. Jej doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami to dla nas bezcenna skarbnica wiedzy, a ona sama jest naszym żywym certyfikatem najwyższego poziomu dostępności.

Od stycznia 2014 pełni rolę pełnomocnika rektora Uczelni Łazarskiego ds. osób z niepełnosprawnościami. Pełniła role takie jak:

  • badacz partnera projektu UŁA w projekcie DivPol (styczeń 2013-sierpień 2014) – Diversity in Political Parties’ Programmes, Organisation and Representation, uczestniczyły w nim instytuty badawcze, uniwersytety, organizacje pozarządowe i jednostki ministerialne, organizacje imigranckie oraz partie polityczne w siedmiu krajach członkowskich Unii Europejskiej. Partnerami w ramach projektu DIVPOL są: ACIDI – Wysoki Komisarz ds. Imigracji I Dialogu Międzykulturowego (Portugalia), CJD Hamburg + Eutin – Chrześcijańskie Stowarzyszenie Wiosek Młodzieżowych (Niemcy, koordynator), Wydział Nauk Politycznych, Uniwersytet Sztokholmski (Szwecja), GRITIM – Interdyscyplinarna Grupa Badawcza ds. Imigracji, Uniwersytet Pompeu Fabra (Hiszpania), IPRS – Instytut Psychoanalityczny Badań Społecznych (Włochy), Uczelnia Łazarskiego w Warszawie (Polska), MPG – Grupa Polityki Migracyjnej (Belgia). Każdy partner zaangażował partie polityczne i organizacje imigranckie w swoim kraju jako uczestników projektu. W czasie 20-to miesięcznego projektu przeprowadzono wywiady z ponad 500 politykami o imigracyjnym i autochtonicznym pochodzeniu, przedstawicielami organizacji imigranckich oraz ekspertami, uczestniczono także w warsztatach i akcjach informacyjnych. Projekt został dofinansowany przez Komisję Europejską z Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich. Udział Migration Policy Group jako ponadnarodowego partnera wzmocnił europejską perspektywę projektu.
  • kierownik biura projektu Konsorcjum Naukowo-Przemysłowego SECURUS w projekcie rozwojowym OR00004011 „Model optymalizacji organizacji zarządzania Policji w obszarze kosztów, transportu i gospodarowania nieruchomościami” sfinansowanego ze środków publicznych, w ramach projektu rozwojowego administrowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (październik 2010 – październik 2012)

Jej zainteresowania to procesy i przepisy oraz działania praktyczne obszaru szkolnictwa wyższego na rzecz równego traktowania i dostępu do kształcenia osób reprezentujących mniejszości.